تقدیم لایحه کاهش مالیات بر ارزش افزوده به مجلس

اگر پای درد دل صنعت گران بنشینیم، یکی از دغدغه های همیشگی آن ها مالیات بر ارزش افزوده است. هرچند همگان بر درستی اصل اخذ مالیات بر ارزش افزوده هم نظرند، اما ساز و کار اخذ این مالیات از تولید کننده و در ابتدای زنجیره همواره مورد انتقاد کارشناسان بوده است. به نوعی که تولید کننده در ابتدای امر مالیات بر ارزش افزوده را بر قیمت تمام شده محاسبه کرده و در ادامه در طول زنجیره از مصرف کننده نهایی اخذ می کند. 

در کنار رویه نادرست اخذ مالیات بر ارزش افزوده، این نوع از مالیات یکی از موارد افزایش بهای تمام شده کالاهاست و تولیدات داخلی را نسبت به تولیدات خارجی که به صورت غیر رسمی و قاچاق وارد می شوند گران تر می کند. با توجه به حجم بالای قاچاق به کشور، عملا این مالیات قدرت رقابت پذیری تولید کنندگان داخلی را کاهش داده است.

مهمترین خبر امروز برای صنعت، تقدیم لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس است که ضمن کاهش ضریب از ۹به ۳% برای تولید امیدواری ها را برای حمایت هرچه بیشتر از صنعت داخلی و افزایش توان رقابتی آن پررنگ می کند.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
 php shell indir hair transplant in turkey promosyon ajandacosmetic surgery turkey buttock augmentation turkey tempobetpaykasa buttock augmentation in turkey piramit takvimpromosyon usb bellek gastric sleeve turkeypromosyon pormopromosyon metal kalem promosyon usb bellek promosyon ürünleripiramit takvim