۱۰ کارخانه تولید پوشک بچه تعطیل و نیمه تعطیل است

در هفته های گذشته، قیمت پوشک با جهش های چند ده درصدی مواجه شده و بازار با کمبود این محصول ضروری برای برخی از خانواده ها مواجه شده است. جدای از بحث احتکار که  اخبار اکتشافات از برخی انبارها به خوبی گواه این مدعاست، تولید این محصول نیز با مشکلاتی مواجه شده . پوشک بچه نیازمند مواد اولیه ای است که وارد می شود، بنابراین تابع مستقیم نرخ ارز و سیاست های تجاری دولت در عرصه واردات است. با مشکلاتی که در تامین ارز و واردات بوجود آمده است، این محصول نیز همانند بسیاری دیگر از محصولات متاثر از وضعیت آشفته اقتصادی کشور شده است.

در این میان حسین دکمه چی، رئیس اتحادیه خرازی‌ها در ایران اعلام کرد: “۱۰ کارخانه تولید پوشک و نوار بهداشتی داریم که به دلیل نبود مواد اولیه تعطیل و نیمه تعطیل درآمده‌اند.” وی افزود که مهمترین موادی که در واحدها مصرف می‌شود اصطلاحا خمیر کاغذی است که ۵۵ درصد آن وارداتی و بقیه از داخل تامین می‌شود، اکنون یک سری از این مواد در زمانی که ارز ۴۲۰۰ اعلام شد وارد کشور شده اما با بخشنامه دولت مبنی بر پرداخت مابه التفاوت ترخیص آن دچار مشکل شده و گمرک اعلام کرده هنوز دستور العملی مبنی بر محاسبه هزینه‌ها بر مبنای ارز دولتی یا ثانویه به آنها نرسیده است.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
 php shell indir hair transplant in turkey promosyon ajandacosmetic surgery turkey buttock augmentation turkey tempobetpaykasa buttock augmentation in turkey piramit takvimpromosyon usb bellek gastric sleeve turkeypromosyon pormopromosyon metal kalem promosyon usb bellek promosyon ürünleripiramit takvim